kutry-forum.pl

Forum wędkarzy morskich
Obecny czas: 28 Mar 2024, 09:11



Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Kołobrzeg
PostWysłany: 19 Kwi 2012, 20:09 
Offline
Moderator Globalny
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Maj 2011, 19:28
Posty: 125
Miejscowość: Białe Błota
prosimy dodawać Wasze opisy z wypraw wędkarskich z tego portu


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Kołobrzeg
PostWysłany: 22 Kwi 2012, 11:19 
Offline
Moderator Globalny
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Maj 2011, 19:28
Posty: 125
Miejscowość: Białe Błota
Moje informacje dla innych :
Rejs z dnia 21 kwiecień 2012, Kołobrzeg-kuter Miętus II. Pogoda super, bardzo spokojnie , bez wiatru, słonecznie, no i bez dryfu. Mielismy rejs 12 godzinny, ryby brały bardzo słabo.Kapitan robił co w swojej mocy , ale wyniki to max. 10 szt. na osobę. Wędkowaliśmy na tzw. "trzecich kamieniach" ( 3 godz. od portu) na głębokościach około 40-50 metrów. Żadna jednostka nie miała dobrych połowów w tym dniu. Wniosek dla mnie jeden , w Kołobrzegu nie nałapiemy ryb ! Jest to mój chyba 3-4 rejs w okresie ostatniego roku i zawsze tutaj słabe były wyniki. Z Kołobrzegu opłaca się tylko pływać daleko - na Bornholm. Tutaj blisko , na rejsie 10-12 godzin ryb nie nałapiemy.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Kołobrzeg
PostWysłany: 11 Cze 2012, 09:07 
Offline
Moderator Globalny
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Maj 2011, 19:28
Posty: 125
Miejscowość: Białe Błota
Byliśmy w Kołobrzegu na kutrze Pelican w dniu 08 czerwiec na rejsie 20-godzinnym i wyniki były dosyć słabe.
Pływaliśmy w okolicach wyspy Bornholm i kilka sztuk dorszy takich po 4 kg. wyciągnęlismy ,reszta to małe "bolki" . Na wędkarza średnio przypadało po kilkanaście sztuk. Wiatr był dośyć słaby i dobra pogoda , rano mały deszczyk popołudniu słońce. Kapitan jednostki robił co w jego mocy aby każdy powędkował, ale dorsze w okresie ostanich dni żerują bardzo słabo, chyba tarło dla nich się zbliża.
Obsługa na kutrze jak zawsze na najwyższym poziomie, pomimo dość słabych wyników każdy był zadowolony.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Kołobrzeg
PostWysłany: 30 Lip 2012, 21:02 
Offline

Rejestracja: 24 Cze 2012, 19:51
Posty: 4
Miejscowość: Prochowice
dnia 27 lipca wypłynelem z kolega z portu ok 6 rano po prawie 2 godzinach dopłynelismy na łowisko pierwsze napyniecie nic ... drugie dla niektorych było strzalem w 10 ....padło pare sztuk po 4 kg 5 kg lecz to bylo pierwsze i ostatnie tak dobre naplyniecie ogolnie z całego dnia wyniki były marne ale nie tylko u nas . wszystkie sasiednie jednostki podobne wyniki miały . ja osobiscie złapalem 3 sztuki (bywały duzo lepsze) i wcale mnie to niezniecheciło do dalszych wypraw :) planuje ok. wrzesnia jechac z ojcem w okolice bornholmu na rejs 15 - 20 h a moze dwa dni . prosiłbym o jakies sugestie na temat tych wypraw na ile najlepiej i z kim (jednostka) ? pozdrawiam :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Kołobrzeg
PostWysłany: 17 Lut 2013, 06:19 
Offline

Rejestracja: 07 Lut 2013, 20:24
Posty: 3
Miejscowość: bystrzyca klodzka
Witam. Pływam z Kołobrzegu od paru lat, głównie w oklolice Bornholmu na 2,3 dniówki. Polecam 2 jednostki: James Cook i masie rozumiec Nordyyk. Pierwsza jednostka to z 2 dni przecietnie 60 do 80 ryb, 2ga to mój rekord 140 ryb z 2 dni :D . To prawdziwi ludzie morza!. Mam 540km do Kołobrzegu, wiec nie stac mnie na pływanie z Fryzjerami. Polecam marzec :) Za pare dni Norrdyk:). Dla niedoswiadczonych, zabierajcie ze soba do NEXO(port na wyspie) Wedki gruntowe, przywieszki sledziowe, spiningi itp. Mozna tam naprawde z głowek polowic wieczorem i w nocy piekne sledzie, a w porcie z gruntu z kutra wspaniałe okazy okoni i wegorze. Pozdro


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Kołobrzeg
PostWysłany: 15 Kwi 2013, 13:53 
Offline

Rejestracja: 08 Kwi 2013, 21:55
Posty: 1
Miejscowość: Dębno
Witam,
14.04.2013 kuter AN-JA rejs 15godz. wypłynięcie 04.00 bojowo nastawieni na dorsza. Decyzja szypra pierwsze kamienie no i szybki przelot na łowisko. ok 05,30 pierwszy dzwonek i pikery lądują na dnie a co za tym idzie pierwsze bolki na pokładzie i spowrotem do morza ze względu na wymiar. Ale zaczyna się obiecująco. no i tak było zaczeliśmy wyciągać coś bardziej przypominające rybę na patelnie. później kolejne napłynięcia i efekt ok 2,5kg, i pare innych grubasków. ok godz.08,00 następny ładny okaz 2kg i później posucha do godziny 14 to tylko puste walenie w dno czyli bezsensowna orka. Szyper się starał ale niestety nic (potopiły się) Po obiadku zaczynamy wracać do normalności, pojawiają się kolejne sztuki na pokładzie ale tego dnia też szalały tzw. diabły bo na całym kutrze było ich chyba ok 30szt co chwile ktoś diabełka wydłubał.
Jednostka super załoga jeszcze lepsza (sami łapią więc im też zależy na rybie) pierwszy raz widziałem żeby szyper patroszył rybę wędkarzą mimo to ze skład załogi to 3 osoby.
Na innych jednostkach już nie było tak fajnie z tego co usłyszałem na radyjku. Popłyneli dalej na drugie i trzecie kamienie i bez szału
Fajna ekipa wędkarzy mimo to że zbieranina.
Pozdrowienia dla chłopaków z Poznania no i oczywiście dla załogi


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Kołobrzeg
PostWysłany: 14 Sie 2013, 09:07 
Offline

Rejestracja: 15 Mar 2012, 12:31
Posty: 42
Miejscowość: Oława
Witam.
04.08.2013 rejs z Dźwirzyna jednostką Nerea Uno. Wypływ o 4:00, czas wędkowania 10 godzin.
Połowy na głębokości 17-20 metrów wiatr zachodni, dryf bardzo fajny - wręcz idealny. Łowiłem na pilkera czerwonego tobiasza 100gr plus dwie przywieszki zielone kopytka z czerwonym ogonem. Już na pierwszym napłynięciu każdy zadowolony. Dorszyk fajnie gryzł bo dużo brań za gębę. Wynik to limit razy 6, trafiłem największego dorsza tego dnia, który miał około 3kg. Ryby w Kołobrzegu jest bardzo dużo ale nie za duże. Na koniec założyłem samego pilkera bo nie chciałem przeginać z ilością i to spowodowało spadek brań o 70%.
Atmosfera na kutrze wakacyjna, kiełbaska na ciepło na obiad i super szyper Romek, który napływa idealnie na dorsza bo na każdym postoju połowiliśmy.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Kołobrzeg
PostWysłany: 14 Sie 2013, 12:22 
Offline

Rejestracja: 26 Lut 2012, 21:37
Posty: 2
Miejscowość: Konin
kondziu81 napisał(a):
Witam.
04.08.2013 rejs z Dźwirzyna jednostką Nerea Uno. Wypływ o 4:00, czas wędkowania 10 godzin.
Połowy na głębokości 17-20 metrów wiatr zachodni, dryf bardzo fajny - wręcz idealny. Łowiłem na pilkera czerwonego tobiasza 100gr plus dwie przywieszki zielone kopytka z czerwonym ogonem. Już na pierwszym napłynięciu każdy zadowolony. Dorszyk fajnie gryzł bo dużo brań za gębę. Wynik to limit razy 6, trafiłem największego dorsza tego dnia, który miał około 3kg. Ryby w Kołobrzegu jest bardzo dużo ale nie za duże. Na koniec założyłem samego pilkera bo nie chciałem przeginać z ilością i to spowodowało spadek brań o 70%.
Atmosfera na kutrze wakacyjna, kiełbaska na ciepło na obiad i super szyper Romek, który napływa idealnie na dorsza bo na każdym postoju połowiliśmy.

Świetnie, tylko wyprostuj- czas wędkowania 10 godzin, czy rejsu. I możesz podać cenę?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Kołobrzeg
PostWysłany: 14 Sie 2013, 14:12 
Offline

Rejestracja: 15 Mar 2012, 12:31
Posty: 42
Miejscowość: Oława
Czas rejsu 10 godzin, cena 150zł. Dwa lata temu jak z nimi płynąłem czas rejsu 12 godzin i cena 150zł.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Kołobrzeg
PostWysłany: 09 Gru 2014, 20:32 
Offline

Rejestracja: 06 Sty 2013, 23:49
Posty: 1
Miejscowość: bydgoszcz
Witam

05.12.2014 wypad na dorsza kuter Nurek , godzina 6.00 wypływamy około 8.00 pierwsze napłynięcie i rybki na pokładzie. Ogólnie nie było chyba napłynięcia bez ryby. Wypad tym kutrem uważam za bardzo udany, sporo ryby bardzo wesoła i uczynna załoga. Na kutrze miejsca dla wszystkich. Polecam tą jednostkę
Pozdrawiam


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  






cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group