kutry-forum.pl

Forum wędkarzy morskich
Obecny czas: 28 Mar 2024, 20:06


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Norwegia
PostWysłany: 19 Kwi 2012, 20:15 
Offline
Moderator Globalny
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Maj 2011, 19:28
Posty: 125
Miejscowość: Białe Błota
prosimy dodawać Wasze opisy z wypraw wędkarskich z Norwegii


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Norwegia
PostWysłany: 21 Lip 2012, 10:42 
Offline
Moderator Globalny
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Maj 2011, 19:28
Posty: 125
Miejscowość: Białe Błota
W dniach 7-14 lipiec tego roku byliśmy w Norwegii, około 250 km na północ od Trondhaim.
Ryby wystepujące w tym rejonie to : dorsz, czarniak, brosma, molwa, halibut, karmazyn, żabnica, zębacz i pewnie jeszcze kilka innych.
My łowiliśmy głównie dorsze, czarniaki,karmazyny , brosmy i molwy. Halibuta ( 30 kg.) udało się złowić naszym sąsiadom (Niemcom), ale u nas ryb mieliśmy naprawdę sporo, Było kilka sztuk takich "dwucyfrowych" dorszy i czarniaków. Piekny rejon, super położenie domku i co najważniejsze obfitość ryb !
Wracamy tutaj już we Wrześniu i oczywiście w przyszłym roku.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Hasvaag
PostWysłany: 29 Maj 2015, 07:12 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Mar 2012, 13:58
Posty: 33
Miejscowość: Pruszcz Gdański
Witam
Czas opisać kolejny wypad na ryby ale na bogatsze łowiska :)
Wraz z ekipą Huberta wybrałem się do Hasvag (Norwegia) 14-05 do 25-05. Nie wiem od czego zacząć ale chyba będzie lepiej od początku :).
W czwartek 14-05 zakwaterowanie na promie , zajęcie kajuty i spać :) nie dotyczy to wszystkich uczestników :) . Po 12 h (czwartek) Szwecja , pakujemy się do busów i w drogę.
Niedogodności tak długiego przejazdu (przerwy na kawę i inne używki co 1-2h) wynagrodziły piękne widoki na rzeki, jeziora , góry i fiordy. Sobota hasvaag brygge zakwaterowanie , przydział jednostek pływających i na ryby :) . Okolica przepiękna żadne zdjęcia nie oddają tego co można zobaczyć na własne oczy (tego się nie opisze to trzeba zobaczyć ! :) , ale czas o najważniejszym -ryby.
Początki jak to zwykle bywa rozpoznanie terenu i wyniki takie sobie , każdy kolejny dzień zwiększał zasoby zamrażarek :) ewentualnie w odwodzie zawsze do dyspozycji był Hubert :) , który wskazał łowisko a z rybami jak to bywa raz są a dwa razy nie :) . Rekordów dwucyfrowych nie połowiłem ale zaliczone mam - brosmy , karmazyny ,czarniaki , plamiaki ,rdzawce , molwy no i dorsze . Nie udało mi się złowić zębacza i halibuta ale jeszcze wrócę aby to nadrobić :) , choć tego drugiego złapałem ale nie na wędkę , bo warto wspomnieć , że przy pomoście wstawiłem klatki (dostępne w ośrodku) na kraby a do nich wpadły halibuty :) nic wielkiego ale smaczne. Kraby natomiast występowały obficie w klatce od 5 do 8 szt dużych sztuk a rzucałem 3 klatki więc rachunek prosty :) uczta krabowa na dokładkę mule które zasiedliły pomosty . Czas wspomnieć o Krzysztofie który te wszystkie "owoce morza" przyrządził wprost rewelacyjnie , bo do wszystkiego można się przyczepić , że buja , że woda mokra , ale nie do Krzysztofa posiłki dostępne przez 24h po śniadaniu już gotowała się smaczna zupa dostępna zawsze aby coś ciepłego "przetrącić" między połowami. Nie polecam tego wyjazdu osobom które chcą schudnąć przy Krzysztofie nie macie szans . Podsumowując pogoda wspaniała , kuchnia jeszcze lepsza . Łowiłem od 30m na podwodnych górkach do 200m pilkery od 100 do 500g .
Pozdrawiam serdecznie Huberta Krzysztofa i ekipę ludzi lasu z Borów tucholskich :)


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  






cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group