kutry-forum.pl

Forum wędkarzy morskich
Obecny czas: 28 Mar 2024, 16:21


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
PostWysłany: 22 Maj 2011, 10:34 
Offline
Moderator Globalny
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Maj 2011, 19:28
Posty: 125
Miejscowość: Białe Błota
Proszę o informację osób, którzy wędkują w Norwegii, chciałbym się wybrać w rejony Norwegii gdzie mnie jeszcze nie było (np. NordKapp), dziękuję za wszystkie informacje.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: 23 Maj 2011, 16:55 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Maj 2011, 20:49
Posty: 20
Miejscowość: Trzemeszno
Też chętnie kiedyś wybrałbym się na wędkowanie do Norwegii, jeżeli ktoś był to chętnie poczytam, interesuje mnie cena takiej imprezy :)


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: 01 Lis 2013, 11:17 
Offline

Rejestracja: 01 Lis 2013, 10:15
Posty: 1
Miejscowość: Bydgoszcz
Byłem 2 razy w Norge 2012 i 2013, w czerwcu na Senji (flakkstadvag camp) urokliwe miejsce, bardzo kameralne, są do dyspozycji 4 cabiny (3 po 3 osoby + 1 6 osobowa) własciciel Swein miły pomocny gość, porozumiewasz sie jedynie po angielsku (lub po norwesku he he), ma do dyspozycji 6 łodzi 25 konnych (smigają elegancko) w 4 osoby na łodzi bez zadnego problemu. sam rezerwujesz, bez zadnych posredników, dla niektórych to bywa kłopotliwe ale koszty połowe mniejsze. co do ryb to łowisz duze czarniaki (seje) moj najwiekszy 12,7 kg. a dziesiątek nie liczyłem, oczywiscie dorsze, kolega dziabnął 15 kg, oczywiscie śmierdzące i zarobaczone brosmy (dorsze zresztą tez mają nicienie), w tym roku dostałem zębacza 7,5 kg i to z kajaku !!! ponadto karmazyny no i halibuty, z tymi ostatnimi to nie taka łatwa sprawa - trzeba na halego sie specjalnie nastawic z innym zestawem, bo na pilker to z przypadku walniesz max 3-5 kg. takich powyzej 20 kg to trza szukac na płyciznach (20-40 m) na martwą rybkę (czarniaczek 20-30cm) uzbrojony kotwicami i dociązony 200-300 gr. mi sie nie udało ale widziałem szwedów z 60 kilowym halibutem, no i mów kolega który mi polecił tą miejscówke walił takie pow. 25 kg. zniechęca droga, z karlskrony masz jakies 2000 km na kołach. osobówką nie ma sensu jechac bo sie zamęczysz. my jezdzimy vw t4. w pięc osób wiec bez zatrzymywania jedziemy na zmianę non stop (20 h i jestes :) lepsze wyniki są w nocy, (słońce w czerwcu nie zachodzi !!!) morze spokojniejsze i mozna dalej wypłynąc. co do nord kapp znajomi byli w tym roku cos tam połowili ale zaliczyli wtopę z biurem podrózy które nie opłaciło kwatery ani łodzi, o czym sie dowiedzieli po przyjezdzie na miejsce. ja tam polecam jednak senje ze względu na piekne górzyste widoki (na nord kapp masz szkierowate płaskie pagórki) na senji mozna połazic po górach, jest park narodowy, hodowla łososi i piwo po 20 zł/puszke!!!! koszty przy ekipie 5 osób na własną ręke bez biura podrózy ok 1800-2300 (prom+paliwo+kwatera+łódz+paliwo do łodzi - 7 dni na miejscu) polecam. maki


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: 02 Lis 2013, 16:49 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Lip 2011, 20:27
Posty: 65
Miejscowość: lubicz
Bardzo fajny opis jak na ,,stulatka''. I co za percepcja.
Pozdrawiam. :)


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  






cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group