kutry-forum.pl

Forum wędkarzy morskich
Obecny czas: 28 Mar 2024, 21:16


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Multiplikator
PostWysłany: 29 Paź 2012, 12:22 
Offline

Rejestracja: 19 Mar 2012, 09:08
Posty: 16
Miejscowość: Sławno
Witam zastanawiam się nad kupnem multiplikatora oczywiście chodzi o wypady na dorsza.Możecie dać parę wskazówek co do zakupu i obsługi.I czy trzeba do tego typu kołowrotka specjalny kij. :?:

_________________
Darek


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Multiplikator
PostWysłany: 22 Lis 2012, 16:56 
Offline

Rejestracja: 22 Lis 2012, 16:18
Posty: 1
Miejscowość: piła
Witam! Wedka musi byc specjalna (tzw BOAT) chodzi o wiekszą gestosc przelotek .
Tego typu wedki sa raczej cieżkie,plus multik, -kilo z okładem :D .Trening bicepsa przed wyprawą wskazany.
Pozatym cież ko jest zestroic multik z kijem tak żeby wszystko "leżało dobrze w ręku".
Używanie multiplikatora: napisze tak -po zakupie i zamontowaniu wszystkiego jak Neptun przykazał (pilker bez kotwicy :lol: ), pojechałem na łąkę.
Rozejrzałem sie czy nikt nie patrzy ( miałby ubaw -wedkarz na polu) i raaaaz...!
Po rozplątaniu "brody" przy kołowrotku , dwaaaa!.
I tak jakoś poszło. Najważniejsze jest kontrolowanie obrotów szpuli kciukiem( nie hamowanie ).
Zycze owocnych prób.
Pozdrawiam.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Multiplikator
PostWysłany: 03 Gru 2012, 23:16 
Offline

Rejestracja: 22 Lis 2012, 14:53
Posty: 5
Miejscowość: Poznań
jaredx napisał(a):
Witam! Wedka musi byc specjalna (tzw BOAT) chodzi o wiekszą gestosc przelotek .
Tego typu wedki sa raczej cieżkie,plus multik, -kilo z okładem :D .Trening bicepsa przed wyprawą wskazany.
Pozatym cież ko jest zestroic multik z kijem tak żeby wszystko "leżało dobrze w ręku".
Używanie multiplikatora: napisze tak -po zakupie i zamontowaniu wszystkiego jak Neptun przykazał (pilker bez kotwicy :lol: ), pojechałem na łąkę.
Rozejrzałem sie czy nikt nie patrzy ( miałby ubaw -wedkarz na polu) i raaaaz...!
Po rozplątaniu "brody" przy kołowrotku , dwaaaa!.
I tak jakoś poszło. Najważniejsze jest kontrolowanie obrotów szpuli kciukiem( nie hamowanie ).
Zycze owocnych prób.
Pozdrawiam.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Multiplikator
PostWysłany: 04 Gru 2012, 21:43 
Offline

Rejestracja: 19 Mar 2012, 09:08
Posty: 16
Miejscowość: Sławno
Dzięki za podpowiedż co prawda z kutra czy motorówki nie trzeba daleko machać, ale racja trening z obsługi musi być.Szukam jeżeli chodzi o wagę średniej wielkości multka.Kij mam Rhino 2,40 cw 120 - 300, będzie chyba odpowiedni.Wędkuje cały czas normalnymi kołowrotkami, czas spróbować multka .Tym bardziej że nawijanie i wypuszczanie żyłki czy plecionki na takim kołowrotku jest wzdłuż kija, co powinno pomagać przy większej zdobyczy.
:)

_________________
Darek


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Multiplikator
PostWysłany: 05 Cze 2013, 09:07 
Offline

Rejestracja: 28 Maj 2013, 10:08
Posty: 2
Miejscowość: Konin
Jestem nowy więc cześc! Ostatnio zastanawiałem się nad multiplikatorem na dorsza Okuma Classic Pro XT. Koś nim łowił ? Jakies porady? Do jakiego kija go urzywacie itp. Za wszystkie odpowiedzi dziękuje.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Multiplikator
PostWysłany: 27 Cze 2014, 09:56 
No jasne kupuj tylko weź pod uwagę cenę bo jeśli masz zamiar jechać jeden raz na kuter to nie warto wydawać za dużo


Góra
  
 
 Temat postu: Re: Multiplikator
PostWysłany: 24 Gru 2014, 15:04 
Offline

Rejestracja: 09 Lip 2012, 20:13
Posty: 1
Miejscowość: StargardSzcz
czytam opinie o multiplikatorach i tak sobie mysle ze wypowiadają się osoby które nigdy nie łowiły dorszy na taki kołowrotek .Zdecydowanie polecam .Na Bałtyku Łowie na Daiwa HYPER TANASENSOR 500F i do tego kijek typu interlaine Daiwa Sealine X`Treme Interline 15-30lbs czyli bez przelotek przez co jest bardzo czuły .Taki zestaw daje niesamowitą wygodę ,Kołowrotek ma jeszcze tą jedną zaletę ze posiada wyświetlacz który pokazuje ilość wysuniętej linki . Szczrze polecam


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  






cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group