kutry-forum.pl

Forum wędkarzy morskich
Obecny czas: 29 Mar 2024, 16:50



Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
PostWysłany: 03 Kwi 2012, 15:15 
Offline

Rejestracja: 15 Mar 2012, 12:31
Posty: 42
Miejscowość: Oława
Witam.
Mam pytanie. Z jakiego miejsca najlepiej wędkować na kutrze, może rufa, może dziób a może gdzieś z boku??
Czy ma to jakiś wpływ na ilość brań i wielkość dorsza??
Do tej pory byłem trzy razy i zawsze łowiłem z prawej strony kutra.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: 03 Kwi 2012, 16:18 
Offline

Rejestracja: 03 Cze 2011, 20:18
Posty: 5
Miejscowość: Włocławek
Temat "rzeka"........
Tak naprawdę to wszystko zależy od wielu rzeczy .
Na każdym kutrze są miejsca lepsze i gorsze, oczywiście pod względem komfortu wędkowania. Wiadomo ,że np. rufa na każdej jednostce jest inna, i np. na jednej swobodnie wędkuje 4-5 osób, a ana innej w 3 osoby jest już ciasno :)
Z doświadczenia mogę potwierdzić ,że zawsze najlepsze wyniki były na rufie i dziobie.
Ale, tak jak napisałem nie ma na to reguły....Pod względem wygody i większej możliwości "rzutów do wody" zawsze rufa jest jako pierwsza zajmowana przez wędkarzy, co widać na każdym kutrze rano przed wypłynięciem z portu.
Kolejną rzeczą jest to ,że większość kutrów czujnik od echosondy ma zamontowany właśnie na rufie i tam są najdokładniejsze "napłynięcia" na ryby.
Według mnie najlepsza jest rufa, później dziób a na końcu "miejscówka" na burtach.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: 03 Kwi 2012, 16:24 
Offline
Moderator Globalny
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Maj 2011, 19:28
Posty: 125
Miejscowość: Białe Błota
Tak jak napisał kolega "temat rzeka" , można wiele pisać i każdy będzie miał inne zdanie, i swoje ulubione miejsce na kutrze. Generalnie potwierdzam ,że najlepszym miejscem jest rufa.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: 04 Kwi 2012, 14:24 
Offline
Moderator Globalny
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Maj 2011, 19:41
Posty: 24
Miejscowość: Bydgoszcz
No cóż pozostaje się tylko zgodzić z przedmówcami ja jednak stosuję inną metodę , a mianowicie czy szyper ma w pobliżu kijka jeśli tak (zoriętować się jak wychodzi z portu) i którędy wyłazi ze sterówki i wtedy ja niby to przypadkiem ląduje gdzieś w pobliżu i szczerze mówiąc jeszcze się nie zawiodłem.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: 12 Kwi 2012, 09:08 
Offline

Rejestracja: 30 Mar 2012, 06:49
Posty: 2
Miejscowość: Wierzbno
Witam tak naprawdę wszystko zależy od szypra i jego umiejętności .Jeśli szyper chrzani całą robotę to i miejsce nie pomorze.Ale pod względem wygody polecam rufę i dziób


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  






cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group