kutry-forum.pl

Forum wędkarzy morskich
Obecny czas: 28 Mar 2024, 17:30



Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: 26 Cze 2012, 00:00 
Offline

Rejestracja: 25 Cze 2012, 22:02
Posty: 3
Miejscowość: władysławowowo
Witam.

Cytując pana wypowiedź ewidentnie potwierdzam,że faktycznie nie warto "na siłę" płynąć z grupą ludzi("żóltodziobów') , która pomimo złych warunków pogodowych uparła się na wyjście w morze zupełnie go nieznając.

Wyjścia tego dnia faktycznie miało nie być , ponieważ zapowiadano 5,6-stki w skali Beauforta i część doświadczonych osób, która zarezerwowała wcześniej rejs na M/Y DIONIZOSIE zrezygnowała po rozmowie z armatorem z wypłynięcia(na jednostce nie było pełnej obsady pasażerów), a panowie pomimo ostrzeżeń o sztormie i ostrzeżeń armatora o złych warunkach pogodowych SAMI zdecydowali ,że chcą płynąć, w pełni akceptując cenę rejsu.

Dlatego dziwi mnie frustracja i niezadowolenie z rejsu. Jeśli ktoś na własną prośbę decyduje się na walkę z żywiołem i lekceważy przestrogi ludzi doświadczonych, związanych z morzem od kilkudziesięciu lat , to nie może , a przynajmniej nie powinien mieć pretensji z powodu braku luksusu pływania.

M/Y DIONIZOS jest jednostką dużą, stabilną, z osłoniętymi burtami, o wyjątkowo dobrym zapleczu socjalnym, niezwykle dobrej stateczności( dopuszczenie przez P.R.S.do 8 w skali B.), ale wiadomo, że w tych warunkach nie można liczyć na spokojny i łagodny wypływ. Dlatego dziwi mnie ,że w.w. warunkach mogą mieć panowie żal do załogi, która dwoiła się i troiła,żeby zapewnić panom przynajmniej namiastkę udanego wypłynięcia(proszę spróbować znależć się w roli kucharza i przygotować dwa pełne posiłki, o których pan wcześniej wspomniał na jednostce, gdzie wszystko się przewraca, a gorący olej wylatuje z patelni) lub kapitana wraz z mechanikiem , którzy walczą o bezpieczeństwo pasażerów i jednostki , gdy jednostka jest atakowana przez szkwały i może położyć się na burty.

Długość rejsu tego dnia została skrócona na wyraźne życzenie pańskich kolegów i innych pasażerów i należy zaznaczyć,że część z pana kolegów sama zdecydowała,że chce wracać do portu, natomiast dla załogi było bez znaczenia czy będzie na morzu 1,5 godz. dłużej, ponieważ jak sam pan wspomniał byliście na głębokościach 70-90 m , a to jest już na tyle daleko od portu,że 1,5 godz. w tą czy w tamtą stronę nie ma znaczenia. Tradycyjnie, w normalnych warunkach pogodowych zawsze pływamy ok.10-11 godz, a często nawet dłużej bez specjalnych dopłat.


Serdecznie pozdrawiam i zapraszam w lepszych warunkach pogodowych ARMATOR M/Y DIONIZOSA.
AHOJ z morskim pozdrowieniem!


Ostatnio edytowany przez M/Y DIONIZOS, 27 Cze 2012, 01:39, edytowano w sumie 1 raz

Góra
 Profil  
 
PostWysłany: 26 Cze 2012, 16:13 
Offline

Rejestracja: 15 Mar 2012, 12:31
Posty: 42
Miejscowość: Oława
A kto się upierał?? Nas było pięciu wędkarzy a na kutrze było w sumie około dwunastu ludzi bez obsługi. Więc nawet gdybyśmy się upierali a reszta by nie chciała płynąć (z powodu złych warunków) to na pewno byście nie wypłynęli. Po prostu było dużo chętnych i popłynęliście wiedząc, że i tak nic nie połowimy i będziemy walczyć z utrzymaniem się na kutrze. A po drugie my "żółtodzioby" nie znamy się na warunkach panujących w morzu i mamy "G" do gadania. Jakby pani powiedziała nie przyjeżdżajcie bo nie połowicie to nikt by się nie obraził i poczekał na inny termin. My mamy nauczkę i Wy też, już wiecie że nie warto wypływać żeby tylko zarobić na żołtodziobach- jak nas nazywacie.
A po trzecie czemu się nie pochwalicie, że wydzwanialiście do mnie żebym zmienił opinię na forum, że tracicie klientów- napisałem prawdę i tyle.
A te ostatnie opinie o Dioniozosie to są od nowych użytkowników, ledwo się zarejestrowali a na drugi dzień chwalą pod niebiosa tą jednostkę- trochę to podejrzane.
Rozumiem, że klienci uciekają ale jak się ich tak traktuje to nie ma co się dziwić.
Pozdrawiam wszystkich wilków morskich.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: 26 Cze 2012, 16:50 
Offline

Rejestracja: 30 Mar 2012, 06:49
Posty: 2
Miejscowość: Wierzbno
Witam.
Wracając do wypływu 29 kwietnia DIONIZOSEM to co pani wypisuje to stek bzdur.Ludzkie pojęcie przechodzi co można zrobić dla pieniędzy popieram kondzia wypowiedź a i proszę nie wyzywać od żółtodziobów trochę kultury.To wasz mechanik był po weselu i wymiotował jako pierwszy to jemu trzeba było pomagać.A przy rozmowie przez telefon twierdziła pani że sztorm będzie ale między 1a2 . Na dodatek brak stałej załogi ,pływa kto chce i kiedy chce,mam nadzieję że kiedyś pójdzie pani po rozum do głowy. Oby nie za późno zanim ktoś utonie .
Pozdrawiam .


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: 26 Cze 2012, 17:31 
Offline
Moderator Globalny
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Maj 2011, 19:28
Posty: 125
Miejscowość: Białe Błota
Kolega "kondziu81" ma pełną rację z tymi nowymi użytkownikami na naszym forum i stronie kutry-opinie.pl .
Sprawą juz się zajmuję od kilku dni, wiele dodanych opinii tych uzytkowników juz usunąłem ,kilku dostało już "bana" i ostrzeżenia.
W informacji dla tych osób (może jednej) wyraźnie napisałem,że jak jeszcze jedna "fałszywa" opinia dotycząca kutra Dionizos pojawi się w naszym portalu- to tego kutra nie będzie na naszej stronie !
"Podstawieni" użytkownicy wystawili też kilka opinii dotyczącej kutra "Maszoperia Helska" oczywiście obniżając im na maxa miejsce w rankingu.Oczywiście zlikwidowałem te krzywdzące opinie.
Panowie z Dionizosa , taka moja rada :
Uczcie się od waszej konkurencji z Władysławowa i bierzcie z nich przykład, a nie takimi sposobami próbujecie zrobic sobie dobra opinię.
Rozbawił mnie tekst :" a panowie pomimo ostrzeżeń o sztormie i ostrzeżeń armatora o złych warunkach pogodowych SAMI zdecydowali ,że chcą płynąć, w pełni akceptując cenę rejsu. " , sam pływam (swoją łodzią) po naszym Bałtyku i wiem ,że to Kapitan decyduje co się dzieje na jego pokładzie i czy wypływa w morze czy nie !!!
No chyba ,że Wy tego nie wiecie , albo nie chcecie wiedzieć....
Ten portal powstał właśnie dlatego , aby każdy wędkarz mógł wyrazić swoją opinie o kutrach pływających z nami wędkarzami i płacącymi Wam ogromne pieniądze , czasem słusznie a czasem nie !
Mam nadzieję ,że każdy czytający jak i oceniający jednostki (kutry) na naszej stronie zdaje sobie z tego sprawę.
Nieraz to "boli" , ale każdy ma prawo do swojej wypowiedzi.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: 26 Cze 2012, 17:41 
Offline

Rejestracja: 11 Maj 2012, 10:30
Posty: 2
Miejscowość: Wrocław
Byłem akurat tego dnia na tym kutrze i w całej rozciągłości popieram moich przedmówców Kondzia,Mirkai Huberta.
A co do "żółtodziobów" to powiem Pani tylko tyle,że kiedyś musi być ten pierwszy raz i o to chodzi żeby człowiek złapał bakcyla i chciał znów wypłynąć. A to co Pani pisze "grupa żółtodziobów" świadczy tylko o braku szacunku do klienta i traktowaniu go tylko przez pryzmat pieniędzy.
Ja na pewno popłynę w następny rejs takim kutrem który pozwoli mi jako "żółtodziobowi" poznać smak i radość z przygody na morzu oraz liczyć na pomoc załogi w poznaniu arkan połowów dorsza.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: 26 Cze 2012, 22:23 
Offline

Rejestracja: 25 Cze 2012, 22:02
Posty: 3
Miejscowość: władysławowowo
[color=#FF0000][quote][/quote][u]M/Y DIONIZOS[/b] jest jednostką dużą, stabilną, z osłoniętymi burtami, o wyjątkowo dobrym zapleczu socjalnym, niezwykle dobrej stateczności( dopuszczenie przez P.R.S.do 8 w skali B.), ale wiadomo, że w tych warunkach nie można liczyć na spokojny i łagodny wypływ. Dlatego dziwi mnie ,że w.w. warunkach mogą mieć panowie żal do załogi, która dwoiła się i troiła,żeby zapewnić panom przynajmniej namiastkę udanego wypłynięcia(proszę spróbować znależć się w roli kucharza i przygotować dwa pełne p[list=]
    [/list]osiłki, o których pan wcześniej wspomniał na jednostce, gdzie wszystko się przewraca, a gorący olej wylatuje z patelni) lub kapitana wraz z mechanikiem
    [/u], którzy walczą o bezpieczeństwo pasażerów i jednostki , gdy jednostka jest atakowana przez szkwały [/u]i może położyć się na burty.[/u][/color][/color]


    Witam !

    Cytuję ponownie swojego posta, bo jest to jedyna właściwa odpowiedż na obraźliwe słowa pana KUNDZIA 81,VITA , Mirka i Huberta.

    Informuję, też, że złośliwe i deprecjonujące komentarze konkurencji przez duże "K", która jest właścicielem powyższej strony, a także bicie piany po próżnicy kompletnie mnie nie obchodzi, tak samo jak i usunięcie mojej jednostki ze strony Kutry opinie(stronnicze opinie i komentarze .........makabra......kasowane posty o innych jednostkach---chylę czoła panie ADMINIE! HUBERCIE!).

    Pozdrawiam serdecznie.

    P.S.
    Ponadto informuję,że ŻÓŁTODZIÓB panowie nie jest to wg. słownika języka polskiego słowo obraźliwe, ale cytując Autora w.w. jest to: "niedoświadczony młodzik , młokos".


    Ostatnio edytowany przez M/Y DIONIZOS 27 Cze 2012, 02:11, edytowano w sumie 4 razy

    Góra
     Profil  
     
    PostWysłany: 26 Cze 2012, 23:06 
    Offline
    Moderator Globalny
    Awatar użytkownika

    Rejestracja: 19 Maj 2011, 19:28
    Posty: 125
    Miejscowość: Białe Błota
    Nic dodać , nic ująć o kutrze DIONIZOS !
    Właściciel (armator) sam sobie zrobił opinię , tak się składa ,że czytają to wedkarze i to coraz więcej.
    To oni ocenią Pana (czy Panią) najlepiej !
    Zaznaczam ,że nikt Was nie obrażał, (jak to sugerujecie) tylko napisał opinię z rejsu i co myśli o Waszej jednostce, obsłudze, itd. i to się nie spodobało......
    Tak dla ścisłości, to żaden post nie był wykasowany -tylko "fałszywe" wystawione opinie dotyczące Waszego kutra i kutra Maszoperia Helska.
    I to nie pisze Wasza "konkurencja" tylko administrator portalu i zapalony wędkarz...czy tego nie rozumiecie? Jaką ja jestem dla Was konkurencją ? Jest zupełnie w druga stronę- to wy piszecie na konkurencję, takich praktyk nie będzie na naszym portalu !
    Ja nigdy z Wami nie pływałem (i pewnie nie będę) i nie wystawiałem Wam opinii, tylko odniosłem sie do tematu uzytkowników!

    Wstydźcie się !
    , trochę pokory i słowo PRZEPRASZAM w tym wypadku byłoby wystarczające, ale jak widać macie inną "strategię" . Na naszym Bałtyku są setki kutrów gdzie można naprawdę przyjemnie delektować się naszym hobby.
    To wszystko z mojej strony w tym temacie, róbcie tak dalej a zobaczycie jakie będą efekty.
    I jeszcze jedna ważna rzecz nie obrażajcie ludzi i nie nazywajcie ich "żółtodziobami" bo to tylko świadczy o Was.


    Góra
     Profil  
     
    PostWysłany: 26 Cze 2012, 23:54 
    Offline

    Rejestracja: 25 Cze 2012, 22:02
    Posty: 3
    Miejscowość: władysławowowo
    ANALIZUJĄC! :lol:

    Nic dodać , nic ująć o Portalu?!STRONIE?! kutry -opinie

    Właściciel portalu :kutry - opinie sam sobie robi opinię , tak się składa ,że czytają to wędkarze i nie tylko.................
    To oni ocenią portal : kutry -opinie

    Tak dla ścisłości to na tej stronie kasowane są posty, uważane za nieodpowiednie lub cytując:"........tylko "fałszywe" ........" :oops: oops...

    I to nie pisze Wasza "konkurencja" tylko zwykły czytelnik!

    Wstydźcie się !

    .......trochę pokory i słowo PRZEPRASZAM w tym wypadku byłoby wystarczające, ale jak widać macie inną "strategię......" .


    W naszym Polskim Internecie są setki stron i portali dotyczących wędkarstwa ,gdzie można naprawdę przyjemnie delektować się naszym hobby, [b]a opinie nie są kasowane wedle uznania tak jak na portalu kutry-opinie.[/b]

    Po co wyrażać opinię , która za moment ma być skasowana???


    To wszystko z mojej strony w tym temacie, róbcie tak dalej a zobaczycie jakie będą efekty.

    I jeszcze jedna ważna rzecz nie obrażajcie ludzi!


    Pozdrawiam.


    Góra
     Profil  
     
    PostWysłany: 18 Lip 2012, 10:41 
    Offline

    Rejestracja: 17 Lip 2012, 17:48
    Posty: 1
    Miejscowość: Poznań
    z waszych postow nie dowiedzialem sie niczego tylko wytykacie sobie nawzajem a ja chcialbym wiedziec czy warto plynac tym kutrem???mam okazje nim plynac i pytanie brzmi czy warto za ta cene 200zl 10h...


    Góra
     Profil  
     
    PostWysłany: 18 Wrz 2013, 13:28 
    Offline

    Rejestracja: 16 Wrz 2013, 19:51
    Posty: 4
    Miejscowość: bydgoszcz
    Dawno tu nikt nie zaglądał. Ja z Dionizosa byłem zadowolony. Pogodę miałem wspaniałą i połów też super. Pogodę sprawdzam 2 i 1 dzień przed wyjazdem, na kilku portalach, a jak jest przewidywane więcej niż 4 B - to po prostu nie jadę. Jeśli powyżej 4 B, ktoś się zdecyduje, to już nie na łowienie ryb, a raczej na "bujanie" - tak jak np. w WESOŁYM MIASTECZKU. To też jest przyjemne, i trwa dłużej niż jazda np. na karuzeli. Pozdrawiam.posting.php?mode=reply&f=7&t=78&sid=1c75adcdc21032ebba169c54b48a4e55#


    Góra
     Profil  
     
    Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
    Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna


    Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


    Kto jest na forum

    Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


    Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
    Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
    Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
    Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
    Nie możesz dodawać załączników na tym forum

    Szukaj:
    Skocz do:  






    cron
    Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group